Choď na obsah Choď na menu
  
 

Choroby


Parazity
Jar a leto sú obdobím parazitov.Kliešte,blchy,škrkavky,pásovnice.
Kliešte
Kliešť sa nesmie z kože vytrhávať,lebo by sa stalo,že ste vytrhli len telo a hlava by ostala v koži.Kliešťa treba natrieť olejom(po chvíli by mal odpadnúť) alebo si zakúpiť kliešte na vyberanie kliešťov(zakúpite ich u veterinára) ktorý vám aj vysvetlí ako ich používať.
Blchy
Najmä v lete by ste mali psika prezerať.Sústreďte sa na miesta najčastejšieho výskytu : uši,brucho,hrudník,medzinožie.Napadnutie blchami si všimnete pomerne ľahko(čierne bodky,výkaly bĺch,zaschnutá krv).V obchodoch dostanete vynikajúce prostriedky na blchy a kliešte.(najlepšie urobíte ak sa o kúpe prostriedky poradíte s veterinárom)Pri odblšení vyčistite aj okolie(koš v ktorom spí,deky,koberce na ktorých leží,prípadne aj izbu v ktorej sa zdržiaval.
Škrkavky
Škrkavky môžme nájsť vo výkaloch.Príznaky sú hnačka,nafúknuté brucho.Odčervovacie prípravky dostanete u veterinára.
Pásovnice
Vajíčka pásovníc prenášajú blchy.Príznakom sú hnačky.Vajíčka sa dajú spoznať vo výkaloch a na análnom otvore.Zbavíme sa ich pomocou odčervovacieho prípravku.


Psinka
Je to veľmi vážne ochorenie psov.(väčšinou končí smrteľne alebo vyvolá tažké ochrnutie).Príznaky : nádcha,slziace a zapálené oči,hnačka,slabosť,neskôr poruchy pohybu.Vyskytuje sa najmä u šteniat.

Otočenie žalúdka
Veľmi vážne ochorenie.Je následkom prudkých pohybov práve nakrmeného psa.Vyskytuje sa predovšetkým u väčších plemien,keď sa výdatne najedia a poto behajú.

Besnota
Pes ochorel na besnote ked ho uhryzlo iné infikované
zviera(pes,vlk,líška,mačka,myš,netopier...)Choroba má inkubačnú dobu 12 až 15 dní.
Očkovanie chráni psa pred vírusom a zabraňuje rozšíreniu.
 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.